• Siyah Facebook Simge
  • Instagram - Black Circle
  • Siyah Blogger Simge
  • YouTube - Black Circle

Bilsem sınavlarına hazırlık 

soyut düşünme

mantık

hafıza

yaratıcı düşünme

becerileri 

 

Yılların deneyimi ile çalışmalarımızı siz minik dostlarımızın hizmetine sunuyoruz. Bilsem sınavlarına katılsın veya katılmasın bu tip egzersizler zekayı güçlendirir, farklı düşünme yöntemlerini geliştirir. Zekanın akıl yürütme ve soyutlama özelliklerini, görsel mekansal algıyı, analiz-sentez yeteneğini, zihinsel beceri hızını, dikkat-işleyen hafıza, soyutlama, problem çözme becerilerini geliştirecek egzersizlerle sizlerleyiz.

Canlı Dersler

Soyut

Düşünme

Mantık

Öteleme

Matrisler

Yaratıcı

(ıraksak)

Düşünme

Uzamsal

Beceriler

-

Matematiksel Beceriler

Hafıza

Türkiye pi sayısını hafızaya alma rekortmeninden canlı dersler

Öğrencilerim 5x5,25 kareden oluşan bir hafıza matrisini 20 dakikada hafızalarına aldılar. Hızlı hatırlayabiliyorlar mı? Denedik :)))

 

Canlı derslere katılmak için sayfaya abone olun

ve

uygulamayı bilgisayarınıza

veya

cep telefonunuza ücretsiz

indirin

Bireysel farklılıklarımız var. Aynı gözlerimiz, yüzümüz, parmak izlerimiz gibi zihinsel alanda da algımız, zihinsel hızımız ve öğrenme becerilerimiz birbirimizden farklı özellikler taşıyor.

Üstün yetenekli bireylerin öğrenilen bilgi miktarı ve öğrenme hızı açısından farklılaşması sebebiyle özel bir eğitim programına tabi olmaları çok önemli ve kaçınılmazdır.

Zeka birbirinden farklı disiplinler tarafından birbirinden farklı şekillerde tanımlanmıştır. Örneğin Eğitimciler zekayı öğrenme yeteneği olarak tanımlar.

Biyologlar, çevreye uyum sağlama yeteneği

Psikologlar, muhakeme yoluyla sonuca ulaşma yeteneği

Bilgisayar bilimciler ise bilgiyi işleyebilme yeteneği olarak tanımlar.

4.PNG
14.PNG
3.PNG

Sözel zeka sorularını rahat cevaplamak için bol bol kitap okumak, okuduğunu anlamak, yeni kelimeler öğrenmek ve sağ yarım küre fonksiyonlarını etkin kullanmak önemlidir. Bir metin okurken hayal gücünüzü kullanın. Zihin açısından hayal etmekle gerçekten yapmak ya da görmek arasında fark yoktur.

 
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
Hafıza Çalışmaları Önemli